2011. november 30., szerda

Zalányi: a nyáron?

Talán meg kéne várni a nyarat, amikor
többen külföldről is Pestre jönnek???
Bandi

Szia Bandi!

A nyár a létszám reményében jó gondolat. Mondjunk olyat, az első ilyen találkozó nov 7.-én volt.  Legyen a második máj 1-én!
Aztán egyszer csak kialakulhat valami rendszer a dologban. Egy lépést már akkor tettünk is a mikor kérdésében.  Örülök hogy megvagyunk.

2011. november 27., vasárnap

Mikor, hol? - Ki szervezi?

Miután tegnap fölraktam Csikósnak a 3 évvel ezelőtti astoriás találkozóról készült videóját, sokan: Gábor Andris, Máthé Dénes (y de Guech), Sutyinszki, mások, kérdezitek: Mikor, hol? Kanyó Ferinek ezt válaszoltam:

Ahol valaki megszervezi. Én annyi mindent szerveztem az utóbbi időben, hogy nem vállalom.
Ráadásul, már írtam a Csikósnak meg a Tóth Bélának, sajnos asszem az Astoriában már nem lehet bagózni.
De már abban a budafoki kiskocsmában is tilos a dohányzás, ahol a Gulyással meg a Roccóval voltunk, amit a múltkor ugyanott tapasztaltam unokatestvéremék 40. házassági évfordulóján, amit történetesen ugyanott ünnepeltünk. Állandóan az utcán bolyongtam, hogy rá bírjak gyújtani.
Bevallom, röstellem is, hogy ez egyáltalán nem "zöld" és nem konstruktív viselkedés a részemről, de hát ez van. Tokai

2011.11.26. 17:29 keltezéssel, Ferenc Kanyó írta:
Csatlakozom a kéérdezőkhöz: Mikor, hol?
Üdv: Feri

Már l965-ben voltak közöttünk abszolut "zöldek", környzettudatos természetben élők

Luigi írja Mexikóból:
Szia Bandi:
Nagyon jó hogy megint összejöttök kiváló ötlet. A video, amit Csikós Gábor készített, nagyon klassz és nagy örömmel néztem és emlékeztem rátok. A Régeni  Peti  láttán eszembe jutott egy nagy alakítása, amikoris a  nyári zivatarban kiállt a hatalmas esőbe,  és az utcán rendesen lezuhanyozott, miután előtte beszappanozta magát. A körletben aznap  nem volt viz…
Remélem jól vagy és sokat unokázol.
Üdvözlettel,
Luigi

2011. november 20., vasárnap

Emberhegy szás. története még nem ért véget

Két bejegyzéssel korábban FZS. felidézte a hatalmas termetű egykori százados és kétütemű autója emlékképét.
Ehhez ott Máthé Dénes tartalékos (alias: y de Guech nevű y de Genlégiós) kételkedő Megjegyzést fűzött. Fodor most e Megejegyzéshez küldi a messzi távolból alábbi félreérthetetlen napiparancsát.
.
“Én, mint civil úgy vélem, hogy Emberhegynek csakugyan Wartburgja volt, mert a Trabantba nem fért volna bele.  Ezzel szemben Enge törzsőrmester elvtárs Trabantot mondott.  Ezen már nem lehet és nem is szabad változtatni.  Mint katona éppen ezért parancsba adom, hogy Emberhegynek Trabantja volt.
Fodor Zs. honv.”

2011. november 7., hétfő

Bed Time .....Laurent Jean Philippe R. további fotói

Bed Time .....

Fodor Zsolt is felébredt. Nem csoda, ha Emberhegy szás jutott eszébe

Emberhegy százados
Igazi neve alighanem Kántor volt.  Az Emberhegy elnevezést Molnár László akasztotta rá, de nem ment át a köztudatba.  Életkora 40 és 50 között lehetett.  Egy magasra nőtt szumó birkozónak nézett ki.  Olyan magas volt, mint Tóth (Regönye) Béla, vagy Héjas János.  A kettő együttes súlya kb. annyi lehetett, mint Emberhegyé egyedül.  Nem csekély testi erővel rendelkezett.  Volt neki egy Trabantja.  Szemtanúk mondták, hogy amikor beleült, a  lökhárítók bal oldali vége legalább 5 cm-rel alacsonyabbra került, mint jobb oldali végük.  Nekünk alig volt vele dolgunk.  Emberhegy is azok közé tartozott, akik elfogadtak minket.  Elmondta magáról, hogy ő Harkovban nőtt fel, amit a Szovjetúnió Chicagojának is neveztek.  (Ezt a Harkov - Chicago párhuzamot eddig csak tőle hallottam egyedül.)  Azt mondta, hogy az ottani aranyifjúság tagjai, köztük ő is, úgy készültek  fel az életre, hogy egymás ökleit ütközették nagy erővel.  Így öklük nagyon megcsontosodott és nagyon megerősödött.  Beszámolt arról is, hogy egy olyan eljárást is begyakoroltak, amellyel egy kézzel és egy térddel végrehajtott, jól irányzott rugással valakit fejre lehetett ejteni.  Erről a fogásról egy hadifogoly visszaemlékezésében is olvastam.  Ő ezt a GULAGon tanulta meg köztörvényes bűnözőktől. 
Emberhegy még Börgöndre érkezésünk elött Ukrajnában járt, mert ott rokonai voltak.  Úgy gondolta, hogy ha már ott van, akkor körülnéz.  Utazgatott is sokfelé.  Kievben is járt.  Egyik nap azonban beidézték egy rendőrségi irodába, ahol alaposan lehordták.  Felrajzolták neki, hogy merre járt, mikor volt ott és mit csinált, mindent percnyi  pontossággal.  Rá kellett jönnie, hogy az ő megfigyelésében iskolásoktól kezdve az egészen öreg anyókákig rengetegen vettek részt.  Azt mondták neki, hogy mivel csak Ungvárra kért tartózkodási engedélyt, csak a kárpátukrajnai területen volt szabad mozognia.  Ha Kievbe kért volna tartózkodási engedélyt, akkor egész Ukrajnában szabad lett volna utazgatnia, de így nem volt neki rá engedélye.  Akkor még volt éberség!  A dolgot szerencséjére egy alapos fejmosással megúszta. 
 
Volt neki egy öccse, aki hasonló testi adottságokkal rendelkezett, mint ő.  Ez  Nagykanizsán volt katona.  Egyszer kimenője volt, de a kapunál elkezdték szőrözni.  Egy idő után elvesztette türelmét, és a kapuügyeletest mindkét helyettesével együtt leütötte, és kiment.  Ezért bezárták. 
Amikor 1973-ban ismét katonáskodtam Börgöndön, Emberhegy már nem élt.  Azt mondták, hogy a szive mondta fel a szolgálatot. 

2011. november 3., csütörtök

Sic transit gloria mundi













Az előző két bejegyzésre csupán ezzel a képsorozattal tudok reagálni. Néha azt álmodom, hogy őrségben elaludtam, és erre felébredek.







K. F. obsitos őrmester